O nás

Vše začalo zánětem šlach. Každodenní práce podkováře si začala vybírat svou daň. Navíc s novým trendem suchých období se práce s rohovinou stává čím dál náročnější. A tak mě doktoři postavili před volbu. Buď změnit zaměstnání, nebo přístup.

Více než rok pátrání po vhodném nářadí, které by plnohodnotně nahradilo to tradiční, několik slepých uliček ve formě nákupu různých tipů brusek, které byly i nebyly určené na kopyta, mnoho utracených peněz a bez výsledku.

Ale když se chce, tak to jde. Různé cestičky mě zavedly až k firmě Milwaukee, která jako jediná vyrábí vhodnou a dostatečně výkonnou pravoúhlou brusku v aku provedení! Povedlo se mi nadchnout vedení firmy, pro které je náš obor tak trochu exotický, a jako projev podpory tohoto starého řemesla mi udělili oficiální zastoupení pro Milwaukee přes to, že jsem se svými požadavky vymykal standartním kritériím pro obchodní zastoupení.

Než k tomu však došlo, uplynulo mnoho měsíců testování jak samotné brusky, tak různých brusných materiálů. Od klasických fíbrů přes zirkonové zrno až po různé modifikace a hrubosti. Už to vypadalo, že na trhu neexistuje materiál, který by kvalitou a strukturou plně vyhovoval nárokům podkovářské profese. Použití brusky s těmito více či méně běžnými materiály odpovídalo spíš doplňkovému nářadí. Dílem štěstí a dílem neochoty smířit se s neúspěchem jsem potkal spřízněnou duši a zároveň odborníka v oboru. Byl ochotný přijet a řešit moje požadavky přímo při práci.

No a tak jsme mohli dát vzniknout speciální řadě brusných kotoučů na rohovinu s označením HD 24 ORIG, které zvládnou opracovat i železo, aby práce byla co nejefektivnější. Skvělé vlastnosti jak podkladového plátna, tak samotného zrna ve tvaru jehlanu umožňují brousit stejným kotoučem rohovinu i podkovu a proti běžným diskům vydrží několikrát déle. O málo vyšší cena kotoučů je zanedbatelnou nevýhodou v porovnání s efektivitou ve všech směrech.

Rád bych dodal, že cílem tohoto e-shopu není primárně generování zisku (i když bez toho to nejde), ale sdílení dobrého výsledku dvouletého úsilí několika nadšených lidí. A vzhledem k tomu, že v dnešní době každý řemeslník využívá technického pokroku, tak proč ne podkováři?

Doufám, že naše nadšení nakazí i Vás a bruska Milwaukee spolu s řadou kotoučů HD 24 ORIG Vám uleví od každodenní dřiny.

Za všechny, kdo se podílejí na vzniku značky NAKOPYTA.CZ, přeji mnoho úspěchů v podkovářské profesi.

Jan Štembera